8.jūnijā notiks tradicionālais Jūrmalas velomaratons

image

8.jūnijā notiks tradicionālais Jūrmalas velomaratons

Lai īstenotu mērķi par aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, Jūrmalas pašvaldība kopā ar Piedzīvojumu sacensību apvienību aicina riteņbraucējus un arī sportisko aktivitāšu cienītājus jau laicīgi pieteikties tradicionālajam un kupli apmeklētajam Jūrmalas velomaratonam, kas norisināsies pēc mēneša 8. jūnijā Dzintaros.

Starts un finišs tāpat kā iepriekš būs Dzintara prospektā blakus koncertzālei. Šogad dalībnieki varēs sacensties ierastajās trīs dažāda garuma šosejas distancēs – ISOSTAR tautas distancē, ģimenes distancē un bērnu distancē pašiem mazākajiem līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot). Gan dalībniekiem, gan pasākuma viesiem būs sarūpētas dažādas interesantas aktivitātes visas dienas garumā.

Aprīļa vidū, piedaloties dažiem tūkstošiem, ar ikgadējiem skriešanas svētkiem Jūrmalā tika atklāta 2019. gada aktīvās atpūtas un sportisko notikumu sezona. Kā allaž divus mēnešus vēlāk jūnija otrajā nedēļas nogalē Jūrmala rīko vēl vienu lielu sportisku pasākumu – “Jūrmalas velomaratonu”. Līdz ar to velodraugiem būs iespēja arī šogad sacensību atmosfērā izbaudīt skaisto Jūrmalas pilsētu. Ja aprīlī dalībnieki skrēja vai nūjoja, tad tagad ātrumi būs daudz lielāki, jo kārta pienākusi riteņbraukšanas sacensībām. “Jūrmalas velomaratons” ir viens no lielākajiem tautas sporta pasākumiem ne tikai šajā pilsētā, bet arī visā Latvijā, jo šīs populārās riteņbraukšanas sacensības jūnija pirmajā pusē pulcē tūkstošiem dalībnieku. Viskuplāk pārstāvēta, protams, ir Jūrmala, taču pasākumā piedalās arī vairāku citu Latvijas pilsētu un pagastu pārstāvji.

Jūrmalas velomaratona dalībnieku sastāvs meistarības ziņā ir ļoti dažāds, jo startē gan pazīstami sportisti, gan ikdienā ar riteni bieži braucošie, gan arī tādi, kuri uz riteņa uzkāpj samērā reti, taču allaž ir klāt šajā te jaukajā pasākumā jūnijā Dzintaros. Jūrmalas velomaratonā var ieraudzīt visu vecuma pārstāvjus –veterānus, pieaugušos, jauniešus un arī mazus bērnus. Jo īpaši ir gaidīti vecāki ar saviem bērniem, izmantot iespēju gan pašiem aktīvi pavadīt laiku, gan arī iedvesmojot un mudinot bērnus pasportot svaigā gaisā. Lai stiprinātu patīkamās atmiņas par Jūrmalas velomaratonu, organizatori katram dalībniekam sarūpēs īpašu Jūrmalas pilsētas piemiņas medaļu, ar ko tiks iepriecināts finišā.

Atbilstoši savām spējām vai vēlmei pavadīt brīvdienu katrs var izvēlēties sev piemērotāku distanci. Garākā kā parasti ir Tautas distance, kur būs jānobrauc 30km. Ģimenes distancē startējošie veiks 15km, bet pirmskolas vecuma dalībnieki bērnu distancē mēros 0,5 līdz 1km. Izmanto iespēju reģistrēties agrāk par zemāku maksu. Reģistrēties sacensībām un ar nolikumu iepazīties var www.velojurmala.lv. Jūrmalas dome rūpējas par savējiem, tāpēc Jūrmalas pilsētas pašvaldības personalizēto viedkaršu “Skolēna apliecība” un “Jūrmalas iedzīvotāju karte” īpašniekiem visās distancēs un bērniem līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot) bērnu distancē dalība ir bez maksas. Tiekamies 8.jūnijā Dzintaros.